دستگاه های ورزشی امروزه کمک زیادی برای ورزش کردن در محیط های همانند باشگاه و خانه وجاهای که به هر دلیلی محیط کوچک و سر بسته ای هستند، کرده است. یکی از دستگاه های کاربردی که در این گونه فضا ها بسیار به ورزش هوازی کمک کرده است دستگاه دوچرخه ایستاده باشگاهی یا اسپینینگ است . برای آشنایی بیشتر با این دستگاه با ما در بدنستر همراه باشید.

نام تمرین: دوچرخه سواری

نوع تمرین: سبک

عضله درگیر در تمرین: عضلات مرکزی ، سه سر و ران

سطح تمرین: مقدماتی

 

مزایای حرکت دوچرخه ایستاده با دوچرخه اسپینینگ

ورزش اسپینینگ میتواند راه خوبی برای داشتن تمرینی بالا ، کاهش وزن ، داشتن عضلاتی خوش فرم و کاهش کالری باشد . ورزشکاران در ورزش با دستگاه دوچرخه ایستاده باشگاهی یا اسپینینگ میتوانند کالری بیشتری را نسبت به دوچرخه ثابت نشسته داشته باشند. ما در سایت بدن سنتر تلاش میکنیم دستگاه های مفید و کاربردی را به شما معرفی کنیم زیرا سلامتی و نشاط شما عزیزان برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد. به برخی از مزایای مهم دوچرخه سواری با دوچرخه ایستاده باشگاهی که از بقیه دوچرخه ها حرفه ای تر است میپردازیم.

ورزش با این دستگاه باعث ترشح هورمن شاد یعنی آزاد شدن اندورفین در جریان خون می شود  و در شما احساسی فوق العاده خوبی ایجاد می کند. وفعال بودن به افراد زیادی کمک میکند که از مشکلاتی مثل افسردگی و استرس و … دور بمانند. یکی دیگر از مزایای این ورزش افزایش تناسب قلبی است که باعث کاهش به ابتلا بیماری های مثل عروق کرونر و سایر بیماری های قلبی و عروقی میشود.

دوچرخه باشگاهی ایستاده

درحالتی که از زین زیاد دور نمیشویم

چگونگی انجام صحیح حرکت با دوچرخه ایستاده باشگاهی

برای استفاده از دوچرخه ایستاده باشگاهی به صورت زیر عمل میکنیم:

  1. ابتدا به آرامی سوار شوید و حتما فرمان را بگیرد تا تعادل شما بهم نخورد وشروع به پدال زدن نکنید .
  2. فرمان های جانبی را گرفته و از روی زین بلند شوید زیاد از زین دور نشوید و با رکاب زدن هسته بدن و باسن را درگیر کنید
  3. سپس قسمت بالای فرمان را بگیرید و کمر را صاف نگه دارید و کمی به جلو خم شوید و این بار باید احساس کنید که عضلات هسته بدن، باسن، همسترینگ و عضلات چهار سر همگی درحال کار کردن هستند و همچنین نباید احساس ناراحتی در پایین کمر ، گردن و شانه ها را داشته باشید. درحالتی که کمی به جلو خم میشویم

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.