حرکت صبح بخیر چیست :

حرکت صبح بخیر یا Good Morning یکی از انواع حرکات ورزشی قدرتی با مکانیسم چند مفصلی است. وسیله ورزشی لازمه این حرکت هالتر است. حرکت صبح بخیر عضلات پایین کمر را درگیر می کند و در دسته حرکات بدنسازی پشت است. این حرکت نام های دیگری هم دارد مانند صبح بخیر ژاپنی با هالتر. با بدن سنتر همراه باشید تا از نحوه حرکت و مزایای حرکت صبح بخیر اطلاع پیدا کنید.

همچنین شما می‌توانید برای دریاقت تمرین و مشاوره بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

 

حرکت صبح بخیر(Goodmorning)| نحوه انجام حرکت - مزایای تمرین

نحوه انجام حرکت صبح بخیر

  1. برای شروع فاصله هالتر را با تناسب به قد خود تنظیم نمایید و صفحه های هالتر را بر اساس وزن مورد نظر و مناسبتان بر روی میله هالتر تنظیم کنید.
  2. زیر میله هالتر قرار گیرید و روی شانه هایتان قرار دهید. حال همزمان با بالا بردن پاهایتان هالتر را از جایگاه خود خارج کنید.
  3. یک قدم به جلو حرکت کنید. پایتان باید به اندازه عرض شانه باز باشد همچنین در حین انجام حرکت دقت داشته باشید که سرتان بالا باشد و گردنتان را خم نکنید.خم کردن گردن باعث می شود که تعادلتان را از دست دهید. کمرتان نیز باید صاف باشد و نباید آن را خم کنید تا به کمرتان و مفاصلش آسیب نرسد.
  4. پای خود را در یک نقطه ثابت کنید و در حالی که نفستان را به داخل می دهید از قسمت پایین کمر خود را خم کنید. شما باید به گونه ای خم شوید که کمرتان موازی با زمین قرار گیرد.
  5. نفس خود را بیرون دهید و همزمان به نقطه اولیه خود که حرکت را شروع کردید بازگردید.

این حرکات را به تعدادی که در برنامه خود دارید و مناسب فیزیک بدنیتان است انجام دهید.برای انتخاب وزنه باید دقت کنید که سبک و متناسب با وزن و قدرتتان باشد.

حرکت صبح بخیر(Goodmorning)| نحوه انجام حرکت - مزایای تمرین

مزایای حرکت صبح بخیر :

حرکت صبح بخیر با توجه به قدرتی بودنش نقش قابل توجهی در افزایش قدرت بدنی شما دارد. همچنین انجام این حرکت باعث می شود که ماهیچه سازی بدنتان تحریک شود و ماهیچه هایتان تقویت شوند که این خود باعث می شود که بدنتان فرمی ورزیده و متناسب داشته باشد و تناسب اندام زیبایی را به بدنتان می دهد. عضلاتی که به طور ویژه این حرکت بر آن ها اثر می گذارد عضلات ناحیه پایینی کمر است. این حرکت باعث تقویت عضله گلوتئال و همچنین مفصل ران می شود.

نکات آناتومیک درباره ی حرکت صبح بخیر :

حرکت صبح بخیر(Goodmorning)| نحوه انجام حرکت - مزایای تمرین

عضله درگیر در حرکت صبح بخیر

نوع گرفتن هالتر در هنگام تمرین :

دو دست خود را اندکی بیش تر از عرض شانه هایتان باز کنید و به این نکته نیز توجه داشته باشد که دست هایتان توانایی چرخش داشته باشند. جهت حفظ امینی کارتان هالتر را روی شانه قرار دهید.

مسیر حرکت در هنگام تمرین :

با توجه به این که در طول انجام حرکت صبح بخیر کمی جا به جایی دارید باید زانوهایتان را مقداری خم کنید تا بتوانید به آسانی حرکت کنید.

وضعیت صحیح بدن در هنگام انجام تمرین :

حفظ وضعیت صحیح و استاندارد در زمان انجام حرکات ورزشی به ویژه حرکاتی که فشار زیادی را به بدن وارد می کنند در حفظ سلامتی شما نقش بسزایی دارند. برای انجام حرکت صبح بخیر نیز توجه داشته باشید که در زمانی که خم شده اید بالا تنه و پایین تنه شما یک زاویه ای که تقریبا برابر با ۹۰ درجه است با هم می سازند.

مهره های کمرتان را صاف نگهدارید به شکلی که با سطح زمین موازی باشد.

در طول تمرین گردنتان را صاف نگه دارید و سرتان بالا باشد در اینصورت هم سلامت مفاصل شما تضمین می شود و هم تعادلتان حفظ می شود.

توجه داشته باشید که فشار هالتر بر شانه هایتان باعث نشود که بدنتان خمیده شود و قوس بردارد.

در حین انجام حرکت صبح بخیر زمانی که شما خم شده اید و در طول تمرین فشار زیادی به عضلات راست کننده مهره های کمر تان تحمیل می شود. همچنین عضلات باسن و ران جهت باز کردن مفصل ران در تکاپو هستند.

 

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.