دستگاه لت ماشین یا همان سیم کش عمودی یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های ورزشی در باشگاه های بدنسازی است. این دستگاه در دو مدل وزنه آزاد و سیم کش در باشگاه های ورزشی استفاده می شود. که از معروف ترین آن، دستگاه سیم کش است. که به منظور تقویت عضلات پشت و زیر بغل مورد استفاده قرار می گیرد.

برای دریافت برنامه و مشاوره بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

 

نام دستگاه: سیم کش عمودی

نوع تمرین: قدرتی

عضلات درگیر در تمرین: عضلات زیر بغل و پشت

سطح تمرین: از مبتدی تا حرفه ای

 

دستگاه لت ماشین

نکات حائز اهمیت در استفاده از دستگاه لت ماشین

یکی از بهترین دستگاه های ورزشی، که بدن سنتر به منظور تقویت عضلات زیر بغل به شما معرفی می کند. دستگاه لت ماشین است. با کشیدن میله های دستگاه به سمت پایین، علاوه بر عضلات زیر بغل عضلات خارجی پشت کمر نیز، تحت تاثیر قرار می گیرد. همچنین در صورتی که بالا تنه بدن خود را کاملا قائم نگه دارید. احتمال تقویت بیشتر عضلات خارجی پشت وجود دارد.

همچنین در استفاده از نوع سیم کش این دستگاه باید توجه داشته باشید. که پس از پایین کشیدن سیم، به یکباره سیم را رها نکنید. زیرا علاوه بر آسیب به دستگاه، ممکن است خودتان نیز آسیب ببینید.

 

چگونگی انجام تمرینات با استفاده از دستگاه لت ماشین

استفاده از دستگاه لت ماشین، به صورت عمودی عضلات زیر بغل را تحت فشار قرار می دهد. برای انجام تمرین با استفاده از این دستگاه، پس از نشستن روی دستگاه، باید دست ها را طوری از میله های بالا سرتان بگیرید. که دستها چرخش داخلی داشته باشند. ( مانند تصاویر بالا). سعی کنید فاصله میان دست هایتان، حدودا ۱۵     سانتی متر بیشتر از عرض شانه ها باشد. سپس میله را به سمت پایین بکشید. چند لحظه نگه دارید. و مجدد دست ها را به جای اول برگردانید.

 

دستگاه لت ماشین

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.