بدنسازی یک ورزش جذاب در بین سنین مختلف به خصوص جوانان است .این ورزش هم در بین آقایان و هم در بین  خانم ها طرفدار های زیادی دارد اما آقایان توجه بیشتری به عضله سازی در قسمت پا دارند البته این بدان معنی نیست که همه ی خانم ها علاقه ای به ساخت عضله سازی در بخش پا نداشته باشند ساختن عضله جلو پا یکی از حرکت های جذاب بدنسازی است که با استفاده از دستگاه جلو پا این کار انجام می گیرد.

نام تمرین: جلو پا دستگاه

نوع تمرین: سنگین

عضله درگیر در تمرین: چهار سر ران 

سطح تمرین: مقدماتیدستگاه جلوپا

مزایای حرکت جلو پا با استفاده از دستگاه جلو پا

سایت بدن سنتر میکوشد تا اطلاعات مفیدی را راجب حرکات بدنسازی و دستگاه های ورزشی مرتبط با این ورزش را در اختیار شما ورزشکارانی که به دنبال بدنی خوش فرم و زیبا هستید، قرار دهد. جلو پا با استفاده از دستگاه جلو پا انجام میشود جلو پا چهار سر ران را که ماهیچه های بزرگی جلوی ران هستند را هدف قرار می دهد. از نظر فنی ، این یک “تمرین جنبشی زنجیره باز ” است ، که با ” تمرین جنبشی زنجیره بسته “، مانند: اسکوات  متفاوت است. تفاوت این است که در اسکوات، قسمت بدنی که شما انجام می دهید لنگر است (پا ها بر روی زمین) ، در حالی که در قسمت پا قرار دارید ، میله خمیده را حرکت می دهید ، به این معنی که پاهای شما به عنوان کار ثابت نیستند ، و بنابراین زنجیره حرکت در جلو پا باز است. چهار سر ران ها به خوبی در دوچرخه سواری توسعه یافته اند ، ساخت چهار سر ران شما همچنین می تواند باعث افزایش نیروی حرکات لگد شود که می تواند در ورزش هایی مانند فوتبال یا ورزش های رزمی مفید باشد.

فرد درحال تمرین با دستگاه جلوپا

چگونگی انجام صحیح حرکت جلو پا با دستگاه جلو پا

برای استفاده از دستگاه جلو پا به صورت زیر عمل میکنیم :

  1. ابتدا وزنه مناسب را در دستگاه قرار دهید روی دستگاه بنشینید و پا ها را در جای مناسب قرار دهید سپس دسته ها را بگیرید
  2. سعی کنید پد در قسمت پایین پای شما قرار بگیرد و سپس پای خود را بالا بیاورید به صورتی که عضله جلو پا با  عضله ساق پا زاویه ۹۰ درجه بسازد.
  3. سپس بعد از کمی مکث دوباره به آرامی پایین بیاورید. این کار را دوباره تکرار کنید.

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.