در بدنسازی از دستگاه قایقی برای تقویت زیر بغل استفاده میشود. در ادامه با سایت  بدن سنتر همراه باشید تا بیشتر با مزایا و نحوه حرکت با دستگاه آشنا شوید.

 

نام تمرین: زیر بغل قایقی

نوع تمرین: قدرتی (سنگین)

عضله درگیر در تمرین:  زیر بغل

سطح تمرین: مقدماتی (مبتدی)

 

دستگاه قایقی

مزایای حرکت زیر بغل قایقی

حرکت زیر بغل قایقی با استفاده از دستگاه قایقی در بدنسازی  یک تمرین کششی است که به طور کلی عضلات کمر ، بویژه latissimus dorsi را انجام می دهد. همچنین عضلات ساعد و عضلات بازوی فوقانی را نیز کار می گیرد ، زیرا عضلات دو سر و  سه سر بازویی عضله فوقانی  برای تقویت و پایداری این تمرین هستند.

سایر عضلات تثبیت شده درحرکت زیر بغل قایقی ، همسترینگ و گلوتئوس ماکسیموس هستند. این تمرین به منظور ایجاد قدرت و نه یک تمرین قایقرانی هوازی انجام می شود. حرکت زیر بغل با استفاده از دستگاه قایقی یک تمرین عملکردی است. در هنگام تمرین با دستگاه قایقی از عضلات شکم و پا های خود استفاده کنید و کمر خود را صاف نگه دارید تا از فشار به این ناحیه و آسیب جلو گیری کنید .این فرم کمر صاف به همراه عضله شکم درگیر همان چیزی است که شما در تمرینات اسکوات و ددلیفت deadlift نیز استفاده می کنید.

حرکت زیربغل قایقی

 

 

چگونگی انجام حرکت زیر بغل قایقی با دستگاه قایقی

برای استفاده از دستگاه قایقی  و انجام حرکت زیر بغل قایقی به صورت زیر عمل میکنیم  :

  1. ابتدا وزنه مناسب را انتخاب میکنیم
  2. سپس دسته V شکل را با قلاب به دستگاه متصل کنید
  3. دسته V شکل را بردارید و روی میز دستگاه بنشینید سپس کمر و بدن خود را صاف نگه دارید( تا از آسیب به این ناحیه جلوگیری کنید)
  4. و دسته را به سمت زیر سینه و شکم خود بکشید در این حالت کمی مکث کنید
  5. و دوباره به حالت اول بازگردانید و این عمل را تکرار کنید.

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.