دستگاه های ورزشی این امکان را برای ورزشکاران به وجود آورده که بتوانند حرکت های ورزشی را با دقت بیشتر و صحیح تر انجام دهند. هدف و عملکرد دستگاه پشت پا نشسته همانند دستگاه پشت پا خوابیده است و از هر دو برای تقویت عضله پشت پا ( همسترینگ ) استفاده میشود. سایت بدن سنتر در ادامه نحوه انجام این حرکت رو آموزش میدهد.

 

اسم حرکت: پشت پا نشسته 

نوع حرکت : قدرتی

عضله درگیر درحرکت: همسترینگ

سطح حرکت : مبتدی

 

مزایای حرکت پشت پا نشسته

مزایای اصلی حرکت پشت پا، تقویت و بهبود انعطاف پذیری در عضله همسترینگ شما است. ورزش کردن نیز گروههای عضلانی دیگری را هدف قرار می دهد. برای انجام حرکت پشت پا ، پاشنه های خود را به سمت باسن خود در حالتی که بر روی دستگاه (یا نشسته یا خوابیده) قرار دارید، بکشید. با پایین آمدن پاهای شما به سمت پایین ، مقاومت کمی تغییر می کند ، که باسن شما (عضلات گلوتئوس) ، ران ها (چهار سر ران) و قسمت جلوی شانه ها (تیبیالیس قدامی) یعنی قدرت ، تعادل و استقامت کار می کنند.

همسترینگ هایی که می توانند در برابر خواسته های حرکت شما مقاومت کنند ، تنها در هنگام ورزش مفید نیستند. قدرت آنها همچنین به شما در جلوگیری از صدمه زدن به زندگی روزمره نیز کمک می کند. قدرت و انعطاف پذیری در این گروه های عضلانی کلیدی به شما در افزایش سن بدن کمک خواهد کرد، به خصوص اگر مشکلات کمر درد یا مشکلات زانو داشته باشید .

 

دستگاه پشت پا نشسته

چگونگی انجام حرکت پشت پا نشسته با دستگاه پشت پا نشسته:

  1. روی صندلی دستگاه بنشینیدکمر خود را صاف نگه دارید و ب ه صندلی تکیه دهید پد زانو را تنظیم کنید.
  2. وزنه مناسب را انتخاب کنید و دسته های دستگاه را بگیرید.
  3. زانو های خود را خم کنید و پد دستگاه را عقب ببرید.
  4. کمی مکث کنید و دستگاه را به حالت اولیه بازگردانید.

انجام حرکت پشت پا نشسته با دستگاه پشت پا نشسته

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.