از انواع دستگاه های ورزشی، که به منظور تقویت کلیه عضلات بدن مورد استفاده قرار می گیرد. می توان به دستگاه اسمیت اشاره نمود. این دستگاه ، جزو پر کاربرد ترین دستگاه های ورزشی همه کاره در باشگاه های بدنسازی می باشد. که عضلات پایین تنه و بالا تنه را همزمان درگیر می نماید.

 

برای دریافت تمرین و مشاوره بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

 

نام تمرین: اسمیت

نوع تمرین: قدرتی

عضلات درگیر در تمرین: عضلات بالا تنه و عضلات پایین تنه

سطح تمرین: مبتدی تا حرفه ای

 

 

مزیت های تمرین با دستگاه اسمیت

تمرین های که با استفاده از دستگاه اسمیت انجام می شوند. را با استفاده از وزنه های آزاد نیز می توان انجام داد. اما نکته ای  در تمرین با استفاده از این دستگاه وجود دارد. آن هم ایمنی بیشتر در هنگام استفاده از وزنه های سنگین است. زیرا محدوده حرکتی این دستگاه کاملا مشخص است. همچنین احتمال استراحت در میان تمرین بسیار کم است. و همین دلیلی برای تاثیر گذاری بیشتر تمرین می باشد.

دستگاه اسمیت

انواع تمرین ها با استفاده از دستگاه اسمیت

از آنجایی که دستگاه اسمیت یک دستگاه چند کاره است. اگر قصد دارید بسیار خوش اندام شوید. بدن سنتر این دستگاه را به شما پیشنهاد می دهد. انجام بسیاری از تمرین های مهم بدنسازی با استفاده از این دستگاه امکان پذیر است. انواع تمرین ها با استفاده از این دستگاه عبارتند از:

اسکوات، لانچ، زیر بغل هالتر خم، پرس سینه و بالا سینه، ساق پا ایستاده، پرس شانه و….

به طور مثال یکی از بهترین تمرین هایی که با استفاده از این دستگاه می توان انجام داد، پرس سر شانه است. برای انجام این تمرین، ابتدا باید وزن هالتر بالا سرتان را مشخص نمایید. سپس با آزاد نمودن هالتر، آن را روی شانه ها قرار دهید. با توجه به اینکه نیازی نیست، در طول تمرین هالتر را جابجا کنید. احتمال آسیب دیدن عضلات شما در طول تمرین، تقریبا صفر درصد خواهد بود. انجام پرس جلو و پشت شانه از معمول ترین تمرین های این دستگاه می باشد.

 

دستگاه اسمیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.