اسکات چیست؟

اسکات یکی از دستگاه های ورزشی ارزشمند است که در باشگاه های بدنسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. دستگاه اسکات انواع مختلفی دارد که استفاده و تمرکز بر روی آن باعث می شود که عضلات پایین تنه تقویت شود. در واقع می توانید این حرکت را به وسیله ی یک وزنه نیز انجام  دهید اما دستگاه هایی که وجود دارند که برای انجام این حرکت طراحی شده است. برای آشنایی بیشتر با بدن سنتر همراه باشید.

برای دریافت مشاوره و تمرین بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

 

 

انواع دستگاه های اسکات

همان طور که قبلا اشاره کردیم دستگاه های مختلفی برای اسکان وجود دارد که عبارتند از:

دستگاه اسکات استاندارد: در ادامه آموزش اسکات چیست به معرفی این دستگاه می پردازیم این دستگاه به شکل نسبتا ساده ای طراحی شده و شبیه اسکات زدن با هالتر انجام می گیرد. با این تفاوت که در هنگام استفاده از این دستگاه احتیاج نیست که فرد بر روی تعادل وزنه تمرکز کند که این عملکرد باعث می شود که عضلات و فیله پاها تقویت بشوند.

اسکات چیست

 

دستگاه هاگ اسکات چیست

دستگاه هاگ اسکات چیست و چه عملکردی دارد؟ این مدل دستگاه برای تقویت عضلات جلویی ران مفید است. این دستگاه به شکلی طراحی شده است که کمر افراد بر روی قسمتی اسفتجی قرار می گیرد و پاها در زاویه ۴۵ درجه قرار گرفته و پس از آن با فشار آوردن به وزنه ها باعث تقویت عضلات پاها می شوند.

دستگاه پاور اسکات چیست

در ادامه آموزش اسکات به نکته برخورد می کنیم که دستگاه پاور اسکات چیست؟ این دستگاه نسبت به دو دستگاه قبلی بسیار عملکرد بهتری دارد و به ورزشکاران این امکان را می دهد که در آن واحد حرکت اسکات را در دو موقعیت پشت و جلو انجام می شود.

برندهای مختلف و تفاوت بین خانگی و باشگاهی

برندهای مختلف دستگاه اسکات چیست؟ این دستگاه در دو شکل باشگاهی و خانگی در برند های مختلف عرضه می شوند. دستگاه های خانگی از قیمت و اندازه ی کوچکتری برخوردار هستند. دستگاهباشگاهی از اندازه ی بزرگتری برخوردار هستند و قابلیت تحمل و فشار وزنه های بیشتری را دارند. همچنین از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

دستگاه اسکات

اسکات برای چی خوبه

در ادامه ی موضوع باید به این مسئله بپردازیم که اسکات برای چه چیزی خوب است. حرکات اسکات به شکل طبیعی سطح تستوسترون را افزایش داده که منجر به عضله سازی می شود. استفاده از این دستگاه می تواند به عنوان یک محرک خوب برای ترشح هورمون های آنابولیک باشد. جالب است بدانید که هورمون های آنابولیک آزاد شده در اثر این ورزش نقش مهمی را در عضله سازی بدن ایفا می کنند. با انتخاب این حرکت فرد می تواند به شکل همزمان فشار را بر چند ناحیه عضلانی تجربه می کنند. استفاده از دستگاه اسکات باعث می شود که قدرت عضلات دیگر افزایش پیدا کند. می توانید با انجام این ورزش عملکرد خود را در ورزش های دیگر را بالاتر برده و به تقویت زانو ها کمک کند.

مزایای استفاده از دستگاه اسکات چیست

اسکات چیست

مزایای ورزش یا حرکت اسکات چیست؟ از آن جا که در فعالیت های بدنسازی این حرکت به عنوان یک حرکت پایه ای و مادر شناخته می شود و علت آن این است که همه ی عضلات بدن را درگیر کرده از دیگر فواید می توانیم به بهبود وضعیت قلب و عروق و ارتقا عملکرد دستگاه تنفسی اشاره کرده و باعث می شود که هورمون رشد در بدن ترشح شود و به دنبال آن توان و قدرت فیزیکی بدن بالاتر برود. از دیگر مزایای استفاده از دستگاه اسکات به تقویت زانو ها و لگن اشاره کرد به همین دلیل این ورزش برای بانوان پیشنهاد می شود.

معایب اسکات چیست

در ادامه ی موضوع به معایب این ورزش می پردازیم. یکی از مهم ترین مسائل که در آموزش اسکات مهم است نحوه ی صحیح انجام این حرکت پایه ای است در صورتی که از این دستگاه به صورت اشتباه استفاده کنید نه تنها به رشد عضله و ماهیچه های شما کمکی نکرده بلکه باعث می شود که به زانوها و کمر صدمات جدی وارد شود.

افرادی که سابقه جراحی در نواحی مختلف مفاصل مانند زانو، ستون فقرات و کمر دارند باید تحت نظر پزشک معالج خود از این دستگاه ها استفاده کند.

نکات مهم در زمان استفاده از دستگاه اسکات چیست

نکات مهم در هنگام استفاده از دستگاه های اسکات چیست؟ افرادی که در هنگام بدنسازی قصد دارند این حرکات را انجام دهند باید حتما از کمربندها و زانو بندهای مخصوص استفاده کنند تا مانع صدمه رسیدن به این نواحی بشوند.

هنگام اجرای حرکات اسکات از وزنه های بسیار سنگین استفاده نکنید بلکه وزنه ها را به شکل تدریجی اضافه کنید. قبل از اجرای حرکات به وسیله ی دستگاه اسکات به نکاتی که مربی ورزشی شما گوشزد می کند دقت کنید. مهم است بدانید اجرای حرکات اسکات حاوی نکات کوچک و بزرگ بسیاری است که در انجام نحوه ی صحیح آن بسیار حائز اهمیت است از مربی بدنسازی خود بخواهید ابتدا طرز صحیح حرکات را به شما نشان دهد. بدنسنتر امیدوار است که اطلاعات فوق مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.