دراز نشست همراه با توپ :

یکی از وسایل و ابزار بدنسازی توپ سوئیسی یا همان توپ بدنسازی می باشد که معمولا افرادی که نمی خواهند برای تمرینات خود از دمبل استفاده کنند و ورزش سنگینی داشته باشند از این توپ استفاده می کنند. با توپ بدنسازی تمرینات و حرکات بسیاری را می توان انجام داد که یکی از این انواع حرکات دراز نشست همراه با توپ بدنسازی یا Supine Two-Arm Overhead Throw است. دراز نشست ورزشی است که تمرکز زیادی بر عضلات شکم دارد و مناسب کسانی است که تمایل دارند شکم تخت و ورزیده ای داشته باشند. تفاوت دراز نشست روی توپ بدنسازی و دراز نشست عادی این است که در تمرین دراز نشست با توپ فشار بیش تری به عضلات ناحیه شکم می آید و نتیجه بهتری را به دنبال خواهد داشت.

روش صحیح انجام دراز نشست با توپ :

دراز نشست همراه با توپ تفاوت زیادی با دراز نشست معمولی ندارد. برای آموزش حرکت دراز نشست و نحوه انجام دراز نشست صحیح مراحل زیر را در این پست بدن سنتر دنبال کنید. همچنین برای دریافت مشاوره و تمرین بدنسازی بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

برای شروع توپ بدنسازی خود را آماده کنید و روی آن به شکلی که کف پاهایتان به زمین برخورد کند بنشینید. سپس بدن خود را به شکلی روی توپ قرار دهید که کمرتان به توپ برخورد کند و توپ دراز نشست برای شما حکم تکیه گاه باشد. دو دست خود را پشت گردن قرار دهید و انگشتانتان را در هم قفل کنید.

در ادامه بدون اینکه به گردن خود فشاری را وارد کنید تا جایی که می توانید کمرتان را صاف نمایید. در این حالت کاملا حس خواهید کرد که به شکم شما چه فشاری وارد می شود که این فشار باعث ورزیدگی ماهیچه های شکم شما خواهد شد. بعد از اندکی مکث دوباره حرکت دراز نشست همراه با توپ را ادامه دهید تا به تعداد دلخواه خود برسید.

روش صحیح انجام دراز نشست با توپ :

نحوه انجام دراز نشست با توپ

چه عضلاتی در دراز نشست همراه با توپ درگیر می شوند ؟

حرکت دراز نشست چه از نوع معمولی آن و چه دراز نشست با توپ مدیسن و یا توپ بدنسازی عضلات شکم را درگیر می کنند و تمرکز فشار آن بر روی عضلات ناحیه شکمی است. عضله راست شکمی یکی از عضلات درگیر در دراز نشست است و می توان گفت اصلی ترین عضله ای که درگیر می شود عضله راست شکمی است. با تقویت این عضله با حرکت دراز نشست همراه با توپ عضلات دیگر هم در کنار آن تقویت می شوند عضلاتی مانند عضلات مایل و عرضی در ناحیه شکمی. پس اگر به دنبال این هستید که شکمی تخت و ورزیده و خوش فرم داشته باشید دراز نشست همراه با توپ را حتما در برنامه خود قرار دهید.

روش صحیح انجام دراز نشست با توپ :

 

دراز نشست همراه با توپ چه فوایدی دارد ؟

در حین انجام حرکت دراز نشست همراه با توپ کمر شما با توپ برخورد دارد و توپ تکیه گاه ستون فقرات شما می شود که این حالا هم باعث می شود که ستون فقرات شما آسیب نبیند و همچنین فشار بیش تری در حین تمرین به شما وارد می شود و باعث می شود که نتیجه بهتری نسبت به دراز نشست معمولی کسب کنید.

مضرات دراز نشست کدامند ؟

در تمرین دراز نشست اگر به دلیل بی اطلاعی یا بی توجهی بدن خود را در موقعیت غلط قرار دهید و یا اینکه حرکات را به شیوه غیر استاندارد انجام دهید به ستون فقرات شما آسیب وارد می شود به ویژه به مهره های کمر و گردنتان. همچنین توجه داشته باشید که در طول تمرین به گردن خود فشار وارد نکنید تا از آسیب دیدگی آن جلوگیری کنید.

چه کنیم که از دراز نشست با توپ نتیجه بهتر بگیریم ؟

توجه داشته باشید که دراز نشست همراه با توپ به تنهایی نمی تواند چربی های اضافه ناحیه شکم شما را آب کند. اگر شکم شما چربی اضافه زیادی دارد تنها به دراز نشست بسنده نکنید و در کنار آن رژیم غذایی مناسب را رعایت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.