حرکت تو تاچ یا لمس پنجه پا چیست؟

حرکت تو تاچ یا Toe Touches در دسته حرکات لانچ شکم است. حرکت تو تاچ نوعی تمرین ورزشی قدرتی است با مکانیزم تفکیک عضلات شکم. نوع قدرتی که در حین انجام دادن حرکت تو تاچ اعمال می شود کشش دو طرفه می باشد. برای انجام این تمرین نیاز به وسیله خاصی نیست و وزن بدنتان عنصر اصلی این حرکت است. معادل فارسی حرکت تو تاچ، لمس پنجه پا است و به این نام نیز خوانده می شود.در ادامه با بدن سنتر همراه باشید تا از نحوه حرکت و فواید حرکت توتاچ اطلاع پیدا کنید.

همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره و تمرین بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

نحوه انجام دادن تمرین تو تاچ :

حرکت توتاچ (Toe touches)چیست؟|نحوه حرکت - مزایا
نحوه انجام حرکت تو تاچ

 

  1. روی زمین به پشت دراز بکشید و دست هایتان را کنار بدنتان صاف بگذارید به صورتی که کف دست ها به سمت زمین باشد و پاها باید به یکدیگر چسبیده باشد.
  2. مرحله شروع حرکت تو تاچ به این شکل است که پاهایتان را به شکلی که با زمین زاویه ۹۰ درجه تشکیل دهد بالا ببرید و سپس کمی زانوی خودتان را خم کنید تا پای شما با زمین موازی شود. دستان خود را صاف بالا ببرید تا جایی که با زمین زاویه ۴۵ درجه بسازد.
  3. بعد از یک بازدم ( بیرون دادن نفس ) به آرامی بدنتان را به سمت بالا هدایت کنید تا دستتان نوک انگشت پایتان را لمس کند و بعد از آن دوباره بعد از یک بازدم ( بیرون دادن نفس ) به موقعیت قبلی خود بازگردید.
  4. حرکت تو تاچ را چند بار تکرار کنید.

عضلات درگیر در حرکت تو تاچ :

حرکت توتاچ (Toe touches)چیست؟|نحوه حرکت - مزایا

 

حرکت تو تاچ حرکتی است با مکانیز و هدف تفکیک عضلات شکمی. در حین انجام این تمرین با منعطف شدن ناحیه بالایی شکم شما پاهای صافتان باعث می شود که به بخش پایینی شکم شما فشار وارد شود و تمرکز اصلی این حرکت روی عضلات شکم است. با این وجود در حین تمرین و انجام حرمت روی عضلات پای شما به ویژه عضله چهار سر ران نیز فشار اعمال می شود.

نکات مهم درباره ی حرکت ورزشی تو تاچ :

در طول تمرین حرکت تو تاچ دست هایتان به سمت انگشتان پا صاف باشد

بازدم شما به صورتی باشد که انگار قصد دارید شمعی را فوت کنید و برای چند لحظه عضلات را در همان حالت نگه دارید تا عضلات اصلی ارتباطشان بهبود یابد.

در صورتی که در طول تمرین در ناحیه کمر احساس درد کردید حرکاتی که نیازی به کشش یا چرخش ندارند انجام دهید.

به هیچ عنوان دست هایتان را پشت سرتان قرار ندهید زیرا این کار باعث آسیب دیدگی و فشار به گردن می شود.

در حین تمرین تلاش کنید که بدن خود را صاف نگه دارید و فقط کمرتان کمی خم باشد.

باسن و شکم خود را در حین انجام دادن حرکت تو تاچ باید فشرده نگه دارید و از پا تا شانه هایتان باید صاف باشد.

مزایای حرکت تو تاچ چیست؟

همانطور که می دانید عمده فشار و تمرکز تو تاچ روی عضلات شکم و به ویژه عضلات قسمت پایین شکم است. در حین انجام حرکت تو تاچ وزن بدن روی عضلات ناحیه شکم فشار می آورد و باعث می شود که عضلات شکم از هم تفکیک شوند.

حرکت تو تاچ نوعی حرکت کششی نیز می باشد که این حرکات کششی در دوره رشد باعث افزایش قد فرد نیز می شوند.

این تمرین ورزشی محدودیت مکانی ندارد و شما می توانید این حرکت را در خانه یا محل های دیگر که راح هستید انجام دهید.

برای انجام حرکت تو تاچ نیاز به وسایل ورزشی خاصی نمی باشد و شما با وزن بدنتان نیرو و فشار مورد نظر را به ناحیه شکم وارد می کنید.

ار آنجایی که این حرکت در دسته حرکات قدرتی قرار می گیرد می توان ادعا نمود که در بهبود قدرت بدنی شما نقش موثری را ایفا می کند.

 

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.