مربی فوتبال

فوتبال یک ورزش تیمی است و از محبوب‌ترین ورزش‌ها در اغلب کشورهای جهان است. فوتبال انواع مختلف فرعی ازجمله فوتبال پنج‌نفره، فوتسال، فوتبال ساحلی، فوتبال خیابانی و فوتبال پارالمپیک (فوتبال معلولان) نیز دارد.

فوتبال از ورزش‌های پرطرفدار در دنیا و البته در ایران است. بسیاری از افراد از سن کودکی تا بزرگ‌سالی به این ورزش علاقه دارند و هرازگاهی آن را انجام می‌دهند.

فوتبال ورزشی است که بدن بازیکن را خیلی خوب آماده می‌سازد، سرعت، قدرت و دقت فوتبالیست را بالا می‌برد و تمام اعضای بدن را هماهنگ می‌سازد؛ اما توجه به این نکته نیز ضروری است که فوتبال ورزشی گروهی است و ورزشی است که به‌شدت برخورد تن‌به‌تن دارد و به دلیل سرعت و قدرت بالای ورزشکاران، برخورد آن‌ها موجب آسیب‌های متفاوتی می‌شود.

فوتبال ورزشی گروهی است درنتیجه هماهنگی با بازیکنان دیگر یکی از چالش‌هایی است که در این ورزش وجود دارد و عدم توجه به این مسئله، شما را از فوتبالیست شدن دور می‌سازد.

مربی فوتبال کسی است که به شما علاوه بر آموزش نحوه بازی گروهی و فردی در فوتبال، از آسیب‌دیدگی‌های مختلفی که امکان دارد برایتان پیش بیاید، جلوگیری می‌کند. داشتن مربی فوتبال خوب برای یادگیری و پیشرفت در این ورزش بسیار ضروری است.