ورزش خانگی:

خیلی از افراد به دلیل محدودیت هایی مانند کمبود وقت نمی توانند به باشگاه های ورزشی بروند اما در عین حال دغدغه تناسب اندام خود را نیز دارند. به این افراد توصیه می شود که برای داشتن تناسب اندام به ورزش خانگی بپردازند. در ادامه این مقاله از بدن سنتر شما را با انواع و فواید ورزش در خانه آشنا خواهیم کرد.

انواع ورزش در خانه :

اسکات:

اسکات در خانه

کمر خود را صاف بگیرید و به حالتی که انگار قصد دارید روی یک صندلی بنشینید به سمت پایین بیاورید. دقت کنید که نباید واقعا روی یک صندلی بنشینید.

در حین انجام این حرکت فشار بیشتر روی قسمت پایین بدن و پا هست و در صورت اشتباه انجام دادن حرکت به پایتان آسیب وارد می شود.

شنا سوئدی:

شنا سوئدی در خانه

یکی دیگر از حرکاتی که به عنوان ورزش خانگی می توانید انجام دهید شنا سوئدی است. این حرکت بیش ترین فشار را روی عضلات سینه، شانه و بازو وارد میکند.

ری شکم بخوابید و بدن خود را صاف کنید سپس به کمک دست و انگشتان پایتان تعادل خود را حفظ کنید و پایین و سپس به بالا بروید و این حرکت را تکرار کنید.

پلانک:

پلانک در خانه

پلانک یکی از ورزش های خانگی مناسب برای عضلات شکم و باسن است. برای انجام این حرکت باید توانایی حفظ تعادلتان بالا باشد. برای انجام این حرکت در وضعیت شنای سوئدی قرار بگیرید با این تفاوت که آرنج خود را روی زمین قرار دهید.

طناب زدن :

طناب زدن

طناب زدن یک ورزش ساده در عین حال بهترین ورزش برای کالری سوزی و تناسب اندام است. با طناب زدن می توان عملکرد دستگاه گردش خون را بهبود بخشید همچنین با انجام این ورزش ظرفیت ریوی شما نیز افزایش می یابد. طناب زدن را حتما در لیست مجموعه ورزش در خانه خود قرار دهید.

کرانچ:

کرانچ

بر روی عضلات شکم متمرکز است و قدرت قسمت مرکزی بدنتان را افزایش می دهد. روی تشک دراز بکشید و پای خود را به گونه ای خم کنید که کف پاهایتان رو تشک قرار بگیرید. پاهایتان را از ناحیه دنبالچه به اندازه ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر بالا ببرید و دست هایتان را پشت سرتان بگذارید و شانه ها را به سمت هم فشار دهید.

لانگز به جلو:

لانگز به جلو

یک ورزش خانگی دیگر است که عضلات پا و باسن را تقویت می کند و افزایش قدرت بدنی و توانایی شما حفظ تعادل تان را به دنبال دارد.

در حالی که پاهایتان را نزدیک به هم قرار داده اید شانه هایتان را به سمت پایین و عقب فیکس کنید و بدون خم شدن و حرکت اضافی پای راست را یک قدم به سمت جلو ببرید و زانوی پای چپ را به گونه ای خم کنید که به زمین نرسد. چند لحظه در این حالت بمانید و سپس با حفظ تعادل به موقعیت قبلی برگردید و با پای مختاف دوباره حرکت را انجام دهید.

کیک بک باسن :

کیک بک باسن

برای انجام این حرکت در موقعیت چهار دست و پا قرار بگیرید و پا را با زاویه نود درجه بالا بیاورید. این حرکت باید در سه ست ۱۶ تایی برای هر دو پا انجام شود. کیک بک باسن برای بالا بردن باسن بسیار موثر است. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید می توانید از دمبل استفاده کنید.

فواید ورزش در خانه:

فواید ورزش خانگی

 1. صرفه جویی در وقت
 2. صرفه جویی در پول
 3. رعایت نکات بهداشتی
 4. عدم حواس پرتی
 5. حفظ حریم شخصی
 6. استفاده از وسایل متنوع
 7. تنوع در تمرین ورزش خانگی
 8. می توانید با سرعت مخصوص خود ورزش کنید
 9. انعطاف بیش تر در برنامه ورزش در خانه
 10. فشار های روانی مانند ترس از قضاوت شدن از روی شما برداشته می شود.
 11. مادرانی که فرزند کوچک دارند دیگر برای چند ساعتی که از بچه دور هستند نگران نیستند یا اینکه وسایل اضافی برای نگهداری بچه نمی خواهند ببرند.
 12. انجام ورزش خانوادگی

ورزش خانگی و تناسب اندام:

 

اگر نکات زیر را رعایت کنید ورزش خانگی برای لاغری مفید است.

 • انجام منظم برنامه روتین.
 • برای کاهش وزن زمان ورزش باید حداقل ۶۰ دقیقه باشد.
 • حتما صبحانه بخورید.
 • غذای کم کالری بخورید.
 • از خوردن غذای بیرون بپرهیزید.
 • استراحت کافی داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.