نیمکت ۹۰ درجه در باشگاه های بدنسازی، به نیمکت های پشت ثابت نیز معروف می باشند. معمولا استفاده از نیمکت ها به منظور راحتی و تمرکز بیشتر ورزشکار، برای انجام تمرینات قدرتی و کششی می باشد.

برای دریافت تمرین و مشاوره بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

 

نام تمرین: تمرینات پشت بازو و سرشانه

نوع تمرین: قدرتی

عضلات درگیر در تمرین: عضلات سرشانه، پشت و جلو بازوها

سطح تمرین: مبتدی تا حرفه ای

 

نیمکت 90 درجه

نحوه استفاده از نیمکت ۹۰ درجه

از نیمکت ۹۰ درجه به منظور انجام تمرینات دو سر بازو و یا پشت بازوها، با استفاده از دمبل استفاده می شود. این نیمکت ها با استفاده از آهن های بسیار مقاوم ساخته می شوند. به همین دلیل افراد با هر وزنی می توانند از این نیمکت ها استفاده نمایند. بدن سنتر استفاده از این نیمکت را به شما پیشنهاد می دهد. زیرا را استفاده از این نیمکت موجب می شود کمر در حالت کاملا ۹۰ درجه قرار گیرد. همین امر باعث می شود تا، درصد آسیب های احتمالی در هنگام تمرین، به شدت کاهش یابد. همچنین استفاده از آن موجب می شود تا، ستون فقرات برای شروع تمرین، کاملا آماده باشد.

 

نیمکت 90 درجه

 

انجام تمرینات با استفاده از نیمکت ۹۰ درجه

نیمکت ۹۰ درجه، در باشگاه های بدنسازی به منظور انجام انواع تمرین های قدرتی با دمبل، مورد استفاده قرار میگیرد. برای انجام تمرین با استفاده از این نیمکت ها، باید در ابتدا وزنه مورد نظر را انتخاب نمایید. سپس روی نیمکت بنشینید. و پس از صاف نگه داشتن کمر و ستون فقرات، با استفاده از دست ها دمبل را حرکت دهید. دست ها باید دو طرف بدن قرار بگیرند. همچنین پاها باید به عرض شانه باز شوند. در هنگام انجام تمرینات، نفس عمیق را در هنگام بالا و پایین آوردن دمبل فراموش نکنید. از این نیمکت برای تقویت عضلات پا با استفاده از دمبل نیز، می توانید استفاده نمایید.

نمونه محصولات

دستگاه بدنسازی باشگاهی

نیمکت ۹۰ درجه (Atility Bench)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.