یکی از دستگاه های ورزشی که امروزه در باشگاه های بدنسازی، مخصوصا باشگاه بانوان بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. دستگاه تقویت عضلات باسن است. که به منظور تقویت عضلات سرینی باسن، فیله کمر، شکم و  پشت ران ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای دریافت برنامه و مشاوره بر روی مربی انلاین کلیک کنید.

 

نام تمرین: کیک بک باسن

نوع تمرین: قدرتی

عضلات درگیر در تمرین: اندام های سرینی و همسترینگ ها

سطح تمرین: از مبتدی تا حرفه ای

 

 

 

نکات حائز اهمیت در تمرین با استفاده از دستگاه تقویت عضلات باسن

دستگاه تقویت عضلات باسن، یکی از دستگاه های ورزشی بسیار مفید برای حجم دهی و بزرگ کردن باسن است. که استفاده از آن با وزنه و یا بدون وزنه نیز امکان پذیر است. برای شروع به عنوان یک فرد مبتدی بهتر است از دستگاه بدون وزنه استفاده کنید. و با یادگیری تکنیک های این تمرین و حرفه ای شدن، از وزنه نیز استفاده نمایید.

همچنین اگر قصد دارید تمرین های مربوط به این دستگاه را در منزل انجام دهید. بدن سنتر کش های استقامتی را به شما معرفی می کند. با استفاده از این کش ها نیز می توانید عضلات سرینی خود را تقویت نموده و به بزرگ شدن باسن کمک نمایید.

دستگاه تقویت عضلات باسن

 

 

چگونگی انجام تمرینات با استفاده از دستگاه تقویت عضلات باسن

برای انجام تمرین با استفاده از دستگاه تقویت عضلات باسن، باید یک سر کابل های کششی را به دستگاه متصل نمایید. و سر دیگر کابل کششی را به مچ پای خود متصل نمایید. سپس پایی که کش به آن متصل نیست را، کاملا ثابت نگه دارید. و پایی که کابل را به آن متصل نموده اید، به عقب بکشید. این کشش را تا زمانی که، احساس درد در ناحیه باسن و فیله کمر کردید، ادامه دهید. ( مانند تصویر بالا) سپس به مدت چند ثانیه صبر نموده و مجدد پا را به حالت اولیه برگردانید.

دستگاه تقویت عضلات باسن

 

نمونه محصولات

دستگاه بدنسازی باشگاهی

تقویت عضلات باسن (Rearkick)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.