استفاده از میز پرس مسطح، در باشگاه ها به منظور انجام تمرینات قدرتی مورد استفاده قرار می گیرد. این تمرینات فشار مستقیمی روی عضلات سینه وارد می نمایند. بدن سنتر استفاده از این دستگاه را برای افرادی که به دنبال حجم دهی و فرم دهی به عضلات سینه خود هستند، پیشنهاد می کند.

 

برای دریافت برنامه و مشاوره بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

 

نام تمرین: پرس سینه

نوع تمرین: قدرتی

عضلات درگیر در تمرین: عضلات سینه و سر شانه ها

سطح تمرین: از مبتدی تا حرفه ای

 

میز پرس مسطح

نحوه استفاده از میز پرس مسطح

در هنگام استفاده از میز پرس مسطح، می توانید از هالتر و یا دمبل برای انجام تمرین استفاده نمایید. این تمرینات به طور مستقیم روی عضله و ماهیچه سینه بزرگ تاثیر می گذارد. اما تمامی عضلات بالا تنه مانند ماهیچه های دالی، دندانه ی پیشین و عضلات بازویی و پشت بازو را نیز درگیر می نماید. به طور کلی استفاده از این دستگاه برای تقویت تمامی عضلات بالا تنه کم ( عضله شکم) یا زیاد ( عضله سینه) موثر است.

 

میز پرس مسطح

 

چگونگی تمرین با استفاده از میز پرس مسطح

میز پرس با توجه به وسایل تمرین، به صورت مسطح و یا شیب دار در باشگاه ها استفاده می گردد. میز پرس مسطح بیشتر اوقات، زمانی مورد استفاده قرار می گیرد. که فرد بخواهد با استفاده از دمبل به تمرین بپردازد. برای انجام تمرین باید وزن دمبل ها را با توجه به وضعیت جسمانی و قدرتی خود انتخاب نمایید. سپس روز میز پرس دراز کشیده و دمبل ها را در دست بگیرید.

به این نکته توجه داشته باشید که، مچ دستان شما باید رو به بالا قرار بگیرند. دستها را دو طرف بدن نگه دارید. و دمبل ها را به سمت بالا و یا پایین پرس نمایید. چند ثانیه مکث کنید. و مجددا حرکت را تکرار کنید. (تصویر بالا نشان دهنده استفاده از میز پرس مسطح و تمرین با استفاده از هالتر می باشد.)

 

 

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.