یکی از دستگاه های ورزشی، که بدن سنتر برای تقویت عضلات شکمی به شما پیشنهاد می دهد، نیمکت شکم مدرج شیب دار است. استفاده از این دستگاه برای چربی سوزی شکم بسیار موثر است. به همین دلیل است که استفاده از آن در باشگاه های بدنسازی بسیار معمول می باشد.

 

برای دریافت تمرین و مشاوره بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

 

نام تمرین: شکم روی نیمکت شیب دار

نوع تمرین: قدرتی

عضلات درگیر در تمرین: بخش پایینی عضله راسته شکمی، عضلات بیرونی و مایل شکمی و عضله راست رانی

سطح تمرین: مبتدی تا حرفه ای

 

نیمکت شکم مدرج شیب دار

نکات حائز اهمیت در انجام تمرینات با استفاده از نیمکت شکم مدرج شیب دار

دست ها در انجام تمرین با استفاده از نیمکت شکم مدرج شیب دار، نقش نگهدارنده را اجرا می کنند. بنابراین برای تمرکز و استحکام بیشتر بدن، می توانید دسته های بالای سرتان را با استفاده از دست بگیرید. پاها را نیز باید کاملا در کنار هم قرار دهید و زانوها را کمی خم کنید. قسمت بالا تنه بدن باید کاملا روی نیمکت قرار بگیرد. زمانی که پاهای خودتان را از روی نیمکت بلند می کنید. برای اینکه عضلات شکمتان منقبض شود. آن را مقداری از روی نیمکت بلند کنید.

در انجام تمرین برای موثرتر بودن حرکت، سعی کنید زانوها را تا حد ممکن به سینه ها نزدیک نمایید. همچنین از قرار دادن پاها به روی نیمکت خودداری نمایید. این کار چربی سوزی و تنش را در عضلات در موثرترین حالت نگه می دارد.

نیمکت شکم مدرج شیب دار

چگونگی انجام تمرین با استفاده از نیمکت شکم مدرج شیب دار

برای انجام تمرین با استفاده از نیمکت شکم مدرج شیب دار، در ابتدا باید با توجه به سطح تمرین شیب نیمکت را تنظیم نمایید. سپس روی نیمکت دراز بکشید. در صورتی که پاهای شما در قسمتی که به زمین نزدیک تر است، قرار بگیرد. سپس ران های خود را به سمت سینه بالا بیاورید. و مجدد به آرامی پاها را به جای اولیه باز گردانید.   ( مانند تصویر بالا)

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.