امروزه به دلیل پیشرفت علم و اهمیت به سلامتی خوشبختانه تعداد کسانی که در خانه و باشگاه ها ورزش میکنند بیشتر شده و دوچرخه سواری در این محیط ها نیازمند دستگاه های ثابتی همچون دوچرخه نشسته باشگاهی است ، با استفاده از دستگاه دوچرخه نشسته باشگاهی میتوان همان عملکرد دوچرخه سواری در محیط باز را داشته باشیم و گاها عملکرد این دستگاه ها بهتر است.

نام تمرین: دوچرخه سواری

نوع تمرین: سبک

عضله درگیر در تمرین: چهار سر ران ، عضلات مرکزی

سطح تمرین: مقدماتی

دوچرخه باشگاهی نشسته

 

مزایای حرکت دوچرخه سواری با دوچرخه نشسته باشگاهی

در این دستگاه برخلاف دوچرخه های اسپینینگ صندلی تقریبا روبه روی پدال ها قرار دارد (صندلی کمی بالاتر است) و صندلی در دوچرخه نشسته باشگاهی کمی پهن تر است. سایت بدن سنتر میکوشد تا اطلاعات مفید و سودمندی را در اختیار همه ی عزیزانی که به سلامتی خود اهمیت می دهند، بگذارد. به برخی از مزایای استفاده از دوچرخه نشسته باشگاهی می پردازیم: ایده آل برای افرادی که مشکلات تحرک یا کمر درد دارند صندلی این وسیله دارای پشتی بوده و پایین قرار دارد بنابراین بسیار مفید برای کسانی است که با دوچرخه سواری به روش سنتی (به صورت ایستاده) دچار کمر درد میشوند، است. دیگر مزیت این وسیله در گروه های مختلف عضلانی کار میکند به دلیل قرار گیری پدال ها عضلات خود را به شکلی متفاوت به کار میگیرد و از زوایای مختلف به عضلات خود فشار می آورید.دیگر مزیت دوچرخه نشسته باشگاهی این است که وزن بیشتری را تحمل میکند.

دوچرخه باشگاهی نشسته درحال رکاب زدن

چگونگی انجام صحیح حرکت با دوچرخه نشسته باشگاهی

برای استفاده از دوچرخه نشسته باشگاهی به صورت زیر عمل میکنیم :

  1. ابتدا به آرامی سوار شوید و حتما فرمان های اطراف صندلی را بگیرد تا تعادل شما بهم نخورد .
  2. دکمه شروع را بزنید و دستگاه را روشن کنید.
  3. سپس شروع به پدال زدن کنید. و در این بخش عضلات هسته بدن، باسن و عضلات چهار سر ران را درگیر کنید. ونباید ناراحتی در ناحیه ی پایین کمر و گردن حس کنید.
  4. در پایان تمرین به آرامی سرعت پدال زدن خود را کم کرده و در انتها دکمه خاموش را فشار دهید.

 

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.