یکی از دستگاه های ورزشی که به ورزشکاران کمک شایانی در بدنسازی کرده است دستگاه الپتیکال یا همان اسکی فضایی است. ما در سایت بدن سنتر سعی میکنیم این دستگاه های کاربردی را به شما عزیزان و علاقه مندان به ورزش بدنسازی معرفی کنیم :

نام تمرین: اسکی فضایی یا الپتیکال

نوع تمرین: سبک

عضله درگیر در تمرین: چهار سر ران

سطح تمرین: مقدماتی

الپتیکال

مزایای حرکت الپتیکال

مربیان الپتیکال می توانند یک تمرین قلبی و عروقی عالی به شما دهند. و از آنها میتوان برای انجام کار در بدن و بالاتنه  استفاده کرد و تقریبا هر کس میتواند از آنها استفاده کند زیرا باعث ایجاد استرس در مفاصل شما نمیشود  مهم ترین مزیت سلامتی استفاده از  حرکت الپتیکال این است که  استرس کم بر روی مفاصل شما است ، یکی از دلایلی است که باعث میشود افراد زیادی برای استفاده از اسکی فضایی به مربیان الپتیکال جذب شوند زمان استفاده از اسکی فضایی پاهای شما برای تمام مدت در تماس با پدال های پا قرار میگیرند به همین دلیل اگر شما بخواهید یک تمرین وزنه برداری هم انجام دهید میتوانید آن را به راحتی انجام دهید معمولا تاثیر کم یا هیچ تاثیری بر مفاصل شما ندارد.این بدان معنا است که اگر افرادی دچار مشکلات مثل زانو یا لگن دارند میتوانند بدون ایجاد صدمه به مفاصل از اسکی فضایی استفاده کنند. وهمچنین از این دستگاه میتوانید برای تمرین های کوهنوردی ، راه رفتن و …  نیز استفاده کنید.

 

دستگاه های ورزشی الپتیکال یا اسکی فضایی

چگونگی انجام صحیح حرکت با دستگاه الپتیکال

برای استفاده صحیح از دستگاه اسکی فضایی Elliptical به ترتیب گام های زیر عمل می کنیم:

  1. ابتدا با استفاده از نوار های نگهبان اطراف با احتیاط سوار دستگاه شوید و مراقب پدالها باشید که شروع به حرکت نکند و تعادل شما را بهم نزند.
  2. کمی شروع به پدال زدن کنید تا دستگاه روشن شود یا با دکمه شروع آن را روشن کنید.
  3. با سرعت یکسان شروع به پدال زدن کنید و بازو های شما نیز باید با دستگیره های دستگاه در حال چرخش باشد زمانی که پای چپ شما پایین می رود دسته راست باید به سمت بدن شما کشیده شود و هنگامی که پای راست پایین می رود دسته چپ به سمت بدن شما کشیده میشود.
  4. با روشن کردن مقاومت دستگاه شما مجبور افزایش فشار بیشتر هستید بنابراین باعث بهبود عملکرد عضلات میشود.

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.