با استفاده از دستگاه های ورزشی میتوان حرکات زیادی را انجام داد. دستگاه های ورزشی میتواند بسیاری از حرکت ها را برای ورزشکار ها ساده کنند و بدنسازان با استفاده از این دستگاه ها  میتوانند مدت زمان بیشری را به ورزش ادامه دهند. همچنین دستگاه های ورزشی میتواند به ورزشکاران این امکان را بدهد تا دقیق تر عضله ای را که میخواهند درگیر کنند و عضلاتی قوی و زیبا بسازند. یکی از این دستگاه ها،دستگاه میز فیله کمر  است. با استفاده از دستگاه میز فیله کمر میتوان حرکت فیله کمر را انجام داد این حرکت در دسته بندی  قدرتی قرار میگیرد . حرکت فیله کمر عضله پایین کمر را درگیر می کند. سطح حرکت این تمرین مقدماتی است.در این مقاله با بدن سنتر همراه باشید.

دستگاه میز فیله کمر

مزایای حرکت فیله کمر

بسیاری از افراد هنگام انجام حرکت فیله کمر یا Hyperextensions برای قسمت تحتانی کمر خود می بینند، اسکوات (squat) و ددلیفت (deadlift) آنها به طور چشمگیری بهبود میابد. افزایش حرکت فیله کمر نیز تا حدودی در توسعه و تقویت هسته بدن شما نقش دارد. علاوه بر این ، همچنین خواهید فهمید که کمر قوی یک کمر سالم و بدون درد است . بسیاری از افراد بیش از ورزش درآنجا غفلت میکنند ، احتمالا همان افراد دارای مشکلات کمر هستند. بنابراین حرکت فیله کمر یک حرکت مفید و سودمند برای قسمت تحتانی کمر است.

 

حرکت فیله کمر به صورت دستان مقابل

چگونگی انجام صحیح حرکت با دستگاه میز فیله کمر

از دستگاه های ورزشی باید به طور صحیح استفاده کرد زیرا اگر به دقت از دستگاه های ورزشی استفاده نشود ممکن است آسیب های جدی به ورزشکار برسد.

  • رو به پایین دراز بکشید و پاهای خود را محکم روی سکو قرار دهید به طوری که بتوانید قوزک پا را محکم در زیر پا های خود ببندید.
  • برا شروع حرکت ابتدا بدن خود را در یک خط مستقیم قرار دهید .
  • بازو های خود را در مقابل خود و یا دستانتان را در پشت گردن خود قرار دهید.
  • تا دور کمر روی میز فیله کمر خم شوید و بدن خود را به آرامی پایین بیاورید بدن خود را روی دستگاه میز فیله کمر تا حدود ۶۵-۷۵ درجه پایین بیاورید.
  • به طور خلاصه سپس کمی مکث کنید و خود را به حالت اولیه بالا بیاورید تا جایی که پشت شما در یک خط مستقیم با بدنتان در قسمت تحتانی قرار بگیرد
  • تکرار حرکت (بسته به قدرت بدنی افراد تعداد حرکت متفاوت است )

حرکت فیله کمر به صورت دستان پشت سر

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.