دستگاه های مورد نیاز برای یک باشگاه بدنسازی خانگی

آیا به ساخت یک باشگاه بدنسازی خانگی فکر کرده اید؟ حداقل تجهیزات برای ساخت یک باشگاه بدنسازی خانگی چیست؟ برای داشتن یک باشگاه خانگی ابتدا باید اهداف خود را شناسایی کرده و نسبت به حداقل تجهیزات باشگاه خانگی با دقت بیشتری تصمیم بگیرید. ما در بدنسنتر با توجه به سابقه فعالیتمان افتخار این رو داریم که بتونیم شمارو در مسیر ساخت یک باشگاه بدنسازی همراهی کنیم

توجه کنید که علاوه بر خریداری لوازم ورزشی باید وسایل جانبی را انتخاب کنید تا انگیزه ی بیشتری به شما برای ورزش کردن بدهد. درست کردن یک باشگاه بدنسازی خانگی اصولی دارد که باید آن را رعایت کنید. فراموش نکنید که ورزش کردن در خانه نیز قوانینی دارد که باید آن ها را مدنظر داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با این قوانین با بدن سنتر همراه باشید. شما می توانید با انتخاب وسایل مناسب با شرایط جسمی تان در هر ساعت از شبانه روز که تمایل داشتید به انجام امور ورزشی بپردازید.

باشگاه خانگی

فضای مورد نیاز برای راه اندازی یک باشگاه بدنسازی خانگی

در ابتدا به این مسئله فکر کنید آیا توانایی ورزش کردن در یک محیط خلوت را دارید سپس محیط منزل تان را در نظر بگیرید اگر محیط منزل تان کوچک است باشگاه بدنسازی خانگی را فراموش کنید. لازم به ذکر است میزان فضای مورد نیاز برای باشگاه خانگی شما مستلزم وسایلی است که شما تصمیم دارید برای باشگاه تان خریداری کنید. سعی کنید فضای باشگاه خانگی تان را از فضای دکوراسیون منزل متمایز کنید.

حد اقل تجهیزات مورد نیاز برای باشگاه بدنسازی به همراه عکس

همان طور که می دانید لوازم و تجهیزات بدنسازی و فیتنس از تنوع بالایی برخوردار است. بنابراین ما در بدنسنتر نه قصد داریم نه توانایی آن را که  همه ی این وسایل را مورد بررسی قرار دهیم اما قصد داریم حداقل تجهیزات مورد نیاز برای ساخت یک باشگاه بدنسازی را مورد بررسی قرار دهیم. اما تلاش می کنیم وسایل مهم و ضروری را از قلم نیانداخته و به شما معرفی کنیم. در ابتدای امر باید بگوییم که وسایل مورد نیاز برای باشگاه بدنسازی خانگی به دو دسته ی تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی تقسیم می شود. در ادامه این وسایل را معرفی خواهیم کرد.

وسایل مربوط به تمرینات هوازی

در ابتدا فراموش نکنید که تمرینات هوازی برای افزایش متابولیسم، کاهش کلسترول و تنظیم فشارخون بسیار موثر است. وسایل کاربرد تمرینات هوازی برای باشگاه بدنسازی خانگی عبارتند از:

زیرانداز ورزشی

زیرانداز ورزشی

تمرینات هوازی معمولا نیازی به وسایل خاص و حرفه ای ندارند اما نمی شود اهمیت زیرانداز ورزشی را نادیده گرفت. این زیراندازها برای انجام انواع تمرینات پیلاتس، یوگا، ایروبیک همچنین هر مدل تمرینی که نیاز به سطح صاف دارد مناسب هستند. زیرانداز را با توجه به نوع تمریناتی که انجام می دهید انتخاب کنید.

طناب ورزشی

طناب

یکی از کاربردی ترین و همچنین قدیمی ترین وسایل تمرینات هوازی طناب است که به شما کمک می کند در یک فضای کوچک به سادگی کالری بسوزانید.

حلقه ورزشی

یکی دیگر از وسایل که وجود آن در باشگاه بدنسازی خانگی تان الزامی ست حلقه ورزشی است که به شما این اجازه را می دهد با انجام حرکات موزون سر حال آمده و سایز کم کنید.

حلقه ورزشی

توپ و حلقه ی پیلاتس

این دو وسیله بسیار کاربردی بوده و فضای زیادی را از باشگاه خانگی شما اشغال نخواهند کرد فراموش نکنید که توپ را براساس وزن تان و متناسب با قد انتخاب کنید. حلقه ی پیلاتس یک وسیله ی کاربرد برای انجام تمرینات استقامتی و حرکات یوگا است که بر روی عضلات پا، ران، نیم‌تنه، شکم و….تاثیر می گذارد.

تردمیل ورزشی

تردمیل

یکی از گران ترین وسایل باشگاه بدنسازی خانگی تردمیل است که به شما اجازه ی راه رفتن و دویدن به شیوه های مختلف را می دهد. دقت کنید که هنگام خرید براساس نیازهایتان این وسیله را خریداری کنید.

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت

یک وسیله مناسب برای کالری سوزاندن شما در خانه است. این دستگاه مدل های مختلف و ساده همچنین دیجیتالی پیشرفته دارد که بنا برسلیقه تان می توانید یک نمونه را انتخاب کنید.

تخته استپ و استپر

تخته استپ و استپر

تخته استپر یک وسیله ی بسیار ساده است که به شما اجازه می دهد حرکات ایروبیک را انجام دهید. این وسیله ساده بوده و قیمت بالایی ندارد.

استپر ورزشی

استپر یک دستگاه هوازی که با طراحی دو پدال و دو دسته به شما اجازه می دهد بالا رفتن در شیب، کوه نوردی و بالا رفتن از پله ها را شبیه سازی کنید.

وسایل تمرینات قدرتی باشگاه بدنسازی خانگی

میز پرس و نیمکت بدنسازی

میز پرس و نیمکت بدنسازی

یکی از مهم ترین تجهیزات در باشگاه بدنسازی به شمار می رود. می توانید برای باشگاه بدنسازی خانگی خود از میزهای خانگی چندکاره استفاده کنید تا بتوانید چند وسیله بدنسازی را در باشگاه خانگی خود داشته باشید.

دمبل، هالتر، صفحات وزنه

دمبل، هالتر، صفحات وزنه

وزنه ها در انجام تمرینات بدنسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. در صورتی که یک میز پرس چند منظوره دارید حتما برای تمرینات ترکیبی با این وسیله نیاز به هالتر و صفحات وزنه خواهید داشت. در مورد استفاده از دمبل یک نکته جالب وجود دارد که می توانید از انواع تنظیمی آن در باشگاه بدنسازی منزل تان استفاده کنید.

میل شنا و میل بارفیکس

میل شنا و میل بارفیکس

شنا و بارفیکس از جمله حرکات بدنسازی کلاسیک هستند که در بیشتر برنامه های بدنسازی وجود دارد. میل شنا به شما کمک می کند حرکات شنا را به شکل بهینه انجام دهید. می توانید میل بارفیکس را در چارچوب در نصب کرده و از آن نهایت استفاده را ببرید.

کش تمرین

کش تمرین

این وسیله در نهایت سادگی به عنوان یکی از موثرترین تجهیزات در باشگاه بدنسازی خانگی شما خواهد بود شما می توانید حرکات متنوعی را برای تقویت عضلات، رباط‌ها و لیگامنت‌ها هستند. این کش ها به شکل ساده و قرقره ای هم وجود دارد.

سخن پایانی

وسایل و تجهیزات ورزشی از تنوع زیادی برخوردار هستند اما بدن سنتر از میان مهم ترین وسایل مناسب برای باشگاه بدنسازی خانگی کاربردی ترین آن ها را انتخاب کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.