یکی از دستگاه های ورزشی پر کاربرد و محبوب در بدنسازی، دستگاه گلوت می باشد. که یکی از بهترین دستگاه های ورزشی، به منظور تقویت عضله های باسن و فرم دهی به باسن می باشد. نکته ای در انجام تمرینات با دستگاه گلوت، باید به آن توجه نمایید. انتخاب وزنه های متناسب با سطح تمرین شما می باشد. اگر مبتدی هستید، بهتر است از وزنه های سبک استفاده نمایید.

 

نام تمرین: سرینی ایستاده و خوابیده

نوع تمرین: کششی و فشاری

عضله های درگیر: عضلات سرینی و همسترینگ

سطح تمرین: مبتدی

 

دستگاه گلوت

 

نکات استفاده از دستگاه گلوت

اگر به دنبال فرم دهی به عضلات سرینی بدن می باشید. بدن سنتر، دستگاه گلوت را به شما معرفی می نماید. استفاده اصولی از این دستگاه می تواند شما را به، نتیجه دلخواهتان برساند. برای استفاده از این دستگاه ورزشی بهتر است در طول تمرین، عضلات کمر خود را کاملا ثابت نگه دارید.

همچنین اگر چند تمرین متفاوت انجام می دهید. بهتر است پس از انجام هر دامنه تمرین، مدتی را استراحت نمایید. از رها کردن ناگهانی وزنه در طول تمرین نیز جدا خودداری نمایید. تا از بروز آسیب های احتمالی جلوگیری نمایید.

 

چگونگی تمرین با استفاده از دستگاه گلوت

برای انجام تمرین با استفاده از این دستگاه، در ابتدا وزنه ای متناسب با وضعیت جسمی و توانایی خود انتخاب نمایید. سپس مچ بندهای متصل به دستگاه را به مچ پای خود ببندید. سپس مقابل دستگاه بایستید و پاهای خود را به صورت جفت قرار دهید. پایی که کابل مچ بند را به آن متصل نموده اید را، صاف نگه دارید. و پای مخالف را کمی خم کنید.

پای صاف را تا حدی بکشید. که در ناحیه باسن احساس کشش کنید. با توجه به برنامه تمرینی که توسط مربی مشخص شده است، زمان و تعداد دفعات تمرین را تعیین نمایید.

 

دستگاه گلوت

 

 

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.