یکی از انواع دستگاه های ورزشی مورد استفاده در باشگاه های بدنسازی، هاگ پا دستگاه می باشد. که به منظور تقویت عضلات ران، عضلات سرینی، عضلات میانی و عضلات همسترینگ از این دستگاه استفاده می گردد. بدن سنتر در ادامه مزایا و نحوه حرکت با این دستگاه را آموزش میدهد.

 

برای دریافت تمرین و مشاوره بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

 

 

نام تمرین: هاگ پا دستگاه

نوع تمرین: قدرتی

عضلات درگیر در تمرین: عضلات چهارسر ران، عضلات چهار سرهاگ پا و عضلات کشاله ران، همچنین می تواند عضلات سرینی و میانی و همچنین عضلات همسترینگ را نیز درگیر نماید.

سطح تمرین: از متوسط تا حرفه ای

هاگپا

نکات حائز اهمیت در هنگام تمرین هاگ پا

هنگام قرارگیری روی دستگاه هاگ پا، باید ابتدا از محکم شدن کمر خود روی فوم پشتی مطمئن شوید. از طرفی حرکات در تمرین باید کاملا آهسته انجام شوند. از دیگر نکاتی که در انجام تمرینات با استفاده از این دستگاه، باید در نظر داشته باشید. عدم کمک گرفتن از میله های دستگاه در هنگام تمرین می باشد. همچنین یک هشدار جدی در استفاده از این دستگاه وجود دارد.

انجام نرمش های پا پیش از استفاده از این دستگاه الزامی می باشد. همچنین استفاده از این دستگاه به افراد مبتدی توصیه نمی شود. زیرا فشار وارد شده بر تاندون ها و عضلات چهارسر ران در اوج تمرین، می تواند آسیب های جدی به عضلات پای آنها وارد نماید.

 

هاگ پا

چگونگی انجام تمرینات با استفاده از دستگاه هاگ پا

برای انجام تمرین با استفاده از این دستگاه، ابتدا باید به پشت روی دستگاه دراز بکشید. به طوری که سرشانه ها روی قسمت تعبیه شده قرار گیرند. سپس پاها را به اندازه عرض شانه ها باز نمایید. و با توجه به دو تصویر بالا، به انجام تمرین بپردازید. در طول تمرین از صاف بودن سر خود و جدا نشدن کمر از دستگاه، مطمئن شوید. دسته های دستگاه را در دست بگیرید. و بدون نزدیک کردن زانوها، پاهایتان را صاف کنید. سپس به طوری که زاویه ای ۹۰ درجه زیر زانوها ایجاد شود. پاها را خم کنید.

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.