یکی از انواع دستگاه های ورزشی که به منظور تقویت عضلات ران، ساق پا و عضلات سرینی در باشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه داخل پا خیاط می باشد. این دستگاه با تاثیر مستقیم بر روی ران ها، تمامی عضلات پایین تنه را وادار به حرکت نمودن، می کند. همچنین برای مشاوره از بدن سنتر و دریافت تمرین میتوانید بر روی  مربی آنلاین   کلیک کنید.

 

نام تمرین: داخل پا خیاط

نوع تمرین: قدرتی

عضلات درگیر در تمرین: عضلات ران ها، ساق پاها و عضلات سرینی بزرگ و کوچک

سطح تمرین: مقدماتی   

 

 

 

ویژگی تمرینات با استفاده از دستگاه داخل پا خیاط

انجام تمرین با استفاده از دستگاه داخل پا خیاط، مستقیما عضلات سرینی و ران ها را درگیر می نماید. بنابراین بهتر است قبل از شروع تمرینات با استفاده از این دستگاه، با نکاتی که باید در هنگام استفاده از دستگاه باید به آن توجه نمایید، آشنا شوید. یکی از مهمترین نکات در هنگام انجام تمرینات، تعیین وزنه می باشد. وزنه باید با توجه به سطح تمرینات شما، مشخص شود.

در صورتی که در حین تمرین دچار دردهای غیر قابل تحمل در ران ها و ساق پاهایتان شدید، بهتر است از ادامه تمرین خودداری نمایید. و با مربی ورزشی خود مشکل را در میان بگذارید.

دستگاه خاخل پا خیاط

 

 

 

چگونگی انجام تمرین با استفاده از دستگاه داخل پا خیاط

برای انجام تمرین با استفاده از دستگاه داخل پا خیاط، در ابتدا باید وزنه مورد استفاده را با توجه به سطح تمرین، تعیین نمایید. سپس روی صندلی دستگاه بنشینید. و دستان خود را مطابق تصویر بالا، به دستگیره های دستگاه بگیرید. در ادامه پاهایتان را روی محل در نظر گرفته شده، قرار دهید. شما آماده برای انجام حرکت تمرینی می باشید.

پاها را به سمت خارج بکشید. تا جایی که در عضلات پا احساس درد نمایید. این کشش را ادامه دهید. سپس پاها را به موقعیت اول برگردانید. و مجدد این حرکت را انجام دهید.

دستگاه داخل پا خیاط

 

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.