کراس ترینینگ چیست ؟

نوعی ورزش که از ادغام ورزش های دو، بدنسازی و ژیمناستیک است . کراس ترینینگ امروزه به عنوان یک سیستم تمرینی شناخته می شود که در عضله سازی و کاهش وزن موثر است. این سیستم ورزشی بسیار پیچیده بوده و حرکات ورزشی آن شامل تمرینات قدرتی، وزنه برداری و ژیمناستیک می شود. قرار گرفتن این عناصر در کنار همدیگر باعث می شود که یک سیستم متغیر و چالش برانگیز تمرینی به وجود بیایید. برای آشنایی بیشتر با بدن سنتر همراه شوید. همچنین برای دریافت برنامه و مشاوره می‌توانید بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

 

تاریخچه کراس ترینینگ چیست؟

این ورزش در یکی دو دهه ی اخیر مبتنی بر انجام حرکات قدرتی سنگین شکل گرفته است. کراس ترینینگ پیش از کراس فیت به رسمیت شناخته شده و کراس فیت به عنوان زیر مجموعه ی این ورزش محسوب می شود.

C:\Users\ONLY GOD\Desktop\external-content.duckduckgo.com.jpg

 

تفاوت کراس فیت و کراس ترینینگ در چیست؟

C:\Users\ONLY GOD\Desktop\external-content.duckduckgo.com.jpg

 

تفاوت کراس فیت و کراس ترینینگ چیست؟

ممکن است شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که گمان می کنند این دو ورزش با هم مشابه هستند. باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید. ورزش کراس ترینینگ در زمینه استقامت، تقویت و ساخت و در کل همه ی جنبه های آمادگی جسمانی است که با انجام فعالیت های ورزشی سنگین و متنوع شکل می گیرد. اما کراس فیت، در واقع به عنوان یک رژیم تمرینی است که از حرکات عملکردی با شدت بالا تشکیل شده و در کل یک برند ورزشی تجاری است که هر کدام اثرات متفاوتی را به دنبال دارند. افرادی که به دنبال پیشگیری از صدمات و آسیب دیدگی، ساخت عضلات قوی و استقامت هستند می توانند کراس ترنینگ را انتخاب کنند.

لوازم کراس ترینینگ چیست؟

C:\Users\ONLY GOD\Desktop\external-content.duckduckgo.com.jpg

 

لوازم کراس ترینینگ چیست همان طور که قبلا اشاره کردیم این ورزش ترکیبی از بدنسازی، دو و ژیمناستیک است معمولا وسایل مورد نیاز این ورزش شامل : تخته شنا، وزنه های کتل بل، حلقه های ژیمناستیک، کش های مقاومتی، نردبان چابکی، توپ های مدیسن بال ،وال بال طناب های سرعتی، چوب ایروبیک، بندهای تی آر ایکس، ،بوسوبال، ول اسلاید، فوم رولر هستند. می توانید این ورزش را در باشگاه های خانگی و حرفه ای انجام دهید.

فواید و مضرات کراس ترینینگ چیست؟

C:\Users\ONLY GOD\Desktop\external-content.duckduckgo.com.jpg

 

فواید کراس ترینینگ چیست؟ یکی از فواید این ورزش این بوده که با انجام تمرینات سطح ترشح هورمون های ضروری را بالا برده و به استقامت بدن کمک زیادی می کند. این ورزش دارای تمرینات با فشار کم بوده و افرادی که عمل جراحی داشته و دوره ی ریکاوری را می گذرانند می توانند از آن استفاده کنند. کراس ترینینگ به عنوان بهترین گزینه برای افزایش سطح آمادگی جسمانی و تناسب اندام به شمار می رود. این ورزش ارزان بوده و هزینه ی زیادی نداشته افراد مبتدی نیز می توانند آن را انجام دهند. قابلیت انجام در هوای آزاد را نیز دارد.

این ورزش معایب چندانی نداشته و جزو ورزش های ایمن محسوب می شود افرادی که از مشکلات جسمی حاد رنج می برند بهتر است تحت نظر پزشک معالج خود به این ورزش بپردازند.

مزایای کراس ترینینگ چیست؟

  • دست یافتن به قدرت مطلق
  • رفع عدم تعادل عضلانی و ناهماهنگی عضلات
  • تناسب اندام و آمادگی جسمانی همه جانبه
  • جلوگیری از خستگی و کلافگی از انجام تمرینات روتین و تکراری
  • افزایش انعطاف پذیری
  • جلوگیری از آسیب دیدگی

معایب ورزش کراس ترینینگ چیست؟

هر ورزش به نوبه خود مزایا و معایبی دارد. معایب ورزش کراس ترینینگ چیست با توجه به اینکه این ورزش تمرینات سنگینی دارد برای افراد با شرایط جسمی خاص ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند و موجب آسیب دیدگی آن ها شود.

کراس ترینینگ برای چی خوبه؟

C:\Users\ONLY GOD\Desktop\external-content.duckduckgo.com.jpg

 

اگر به دنبال عضله سازی و کاهش وزن هستید کراس ترینینگ یک گزینه ی بسیار عالی است این ورزش همه ی عضلات بدن را درگیر می کند در تمرین های قدرتی کراس ترینینگ جلو بازو، پشت بازو استفاده می شود برای عضلات میانی هم تمریناتی شامل انواع کرانچ، پلانک و سایر حرکات شکمی وجود دارد.

در این ورزش می توانید به پاها و همسترینگ نیز بپردازید  اسکوات‌ها و حرکات انفجاری مانند پاورکلین، دویدن با شدت و مسافت‌های مختلف و انواع لانچ ها،باعث می شود که عضلات پایین تنه ی شما حسابی درگیر شود. در این ورزش برای عضلات پشت شما نیز چاره ای اندیشیده شده است حرکاتی مانند رویینگ و بارفیکس عضلات پشت شما را درگیر می کند به طور کلی این تمرینات همه عضلات بدن شما را درگیر می کند.

انواع کراس ترینینگ چیست؟

ورزش کراس ترینینگ در دو نوع مبتدی و حرفه ای انجام می شود که نوع اول برای افرادی است که به تازگی وارد این ورزش شده و دارای تمرینات سبک است و نوع دوم شامل حرکات سنگین و قدرتی است. این تمرینات شامل:

– تمرین های با هدف افزایش قدرت

– برای افزایش آمادگی جسمانی کل بدن

– تمرین های با فشار بالا و متناوب

– تمرین های انعطاف پذیری

– تمرین های هوازی

تمرینات مبتدی یا با فشار پایین متناسب افرادی است که آسیب دیدگی ورزشی یا عمل جراحی داشته اند است. بدنسنتر امیدوار است که این مطلب مفید واقع شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.