عضلات زیر بغل که به آنها عضلات پشتی بزرگ نیز گفته می شود. به عضلات پشت لگن و با عبور از ستون فقرات، به عضلات پایین کمر متصل است. استفاده از دستگاه اچ وزنه آزاد، می تواند با اعمال کمترین فشار به کمر و ستون فقرات، با توجه به دیگر دستگاه ها عضلات زیر بغل و پشت را تقویت نماید. بدن سنتر مزایا و نحوه حرکت با این دستگاه را در ادامه آموزش میدهد .

برای دریافت برنامه و مشاوره بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

 

نام تمرین: اچ وزنه آزاد

نوع تمرین: قدرتی

عضلات درگیر در تمرین: عضلات زیر بغل و پشت

سطح تمرین: از مبتدی تا حرفه ای

دستگاه اچ وزنه آزاد

اصول استفاده از دستگاه اچ وزنه آزاد

برخی از مواقع خیلی از ورزشکاران ناراضی هستند. زیرا با توجه به تلاشی که در تمرینات با استفاده از این دستگاه داشته اند. اما تقویت عضلات آنها به گونه ای که باید نیست. دلیل این مشکل انجام این تمرینات قبل از انجام تمرینات عضلات بزرگ می باشد. بنابراین برای انجام تمرینات مربوط به عضلات زیر بغل و سینه بهتر است، ابتدا تمرینات مربوط به زیر بغل را انجام دهید. زیرا انجام تمرین با استفاده از دستگاه اچ وزنه آزاد نیاز به دوستانی با قدرت بالا دارد. همچنین سعی کنید حداقل از روز قبل از انجام تمرینات زیر بغل، از انجام دادن تمرینات مربوط به جلو بازو و ساعد خودداری نمایید.

 

دستگاه اچ وزنه آزاد

چگونگی استفاده از دستگاه اچ وزنه آزاد در تمرینات

برای استفاده از دستگاه اچ وزنه آزاد باید در ابتدا با توجه به سطح تمرینات خود، وزنه مناسب و استاندارد را انتخاب نمایید. سپس روی صندلی دستگاه نشسته و آن را تنظیم نمایید. در ادامه پاها را به اندازه عرض شانه ها باز نمایید. و قفسه سینه را به پد دستگاه تکیه دهید. کمرتان را صاف نگه دارید. و تمرکز کنید که در حین تمرین، قفسه سینه تان از پد جدا نشود. سپس دستان تان را به گونه ای از دستگاه بگیرید که، کف دستها به سمت پایین قرار بگیرند. وزنه را با فشار به زیر بغل به سمت خودتان بکشید و سپس آهسته به جای اولیه باز گردانید.

 

 

نمونه محصولات

دستگاه بدنسازی باشگاهی

اچ وزنه آزاد(Low Row)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.