تناسب اندام با پیاده روی و دویدن | روش های لاغری - چگونگی چربی سوزی

 

با دویدن و پیاده روی وزن خود را کاهش دهید :

بسیار از افراد برای کاهش وزن خود دویدن و پیاده روی را انتخاب می کنند. برای لاغری با پیاده دویدن و پیاده روی یا Trail Running Walking به نکات زیر توجه کنید تا نتیجه مطلوبی بگیرید.

۵ تا ۱۰ دقیقه به آرامی دویدن و پیاده روی را آغاز کنید و سپس بایستید و حرکات کششی انجام دهید. بعد از آن که ضربان قلب شما به ۵۰ تا ۷۰ درصد از توان حداکثر خود رسید در مدت زمانی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پیاده روی تند نزدیک به دویدن را انجام دهید. پس از آن برای ۵ دقیقه سرعت خود را کم کنید و به آرامی پیاده روی کنید تا بدنتان سر شود و در آخر با حرکات کششی دویدن و پیاده روی خود را خاتمه دهید.

برای این که نتیجه بهتری از دویدن و پیاده روی خود بگیرید حالت بدنی درست را رعایت کنید همچنین در حین پیاده روی حرکات مناسب را انجام دهید تا فشار بیش تری به بدن شما بیاید. اگر قوانینی که ذکر شد را رعایت کنید به تاثیر پیاده روی در لاغری شکم پی خواهید برد. در ادامه تیم بدن سنتر چگونگی چربی سوزی و عضلات درگیر کننده را در پیاده روی و دویدن بررسی می‌کند.

همچنین برای دریافت برنامه و مشاوره بدنسازی می‌توانید بر روی مربی آنلاین کلیک کنید.

پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر می کند؟

در پاسخ به این سوال که پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر می کند؟ باید گفت که انواع پیاده روی بر تمام قسمت های بدن تاثیر می گذارد و باعث لاغری آن ها می شود و آخرین ناحیه ای که لاغر می شود شکم است زیرا میزان چربی بیش تری نسبت به پهلوها و باسن ذخیره کرده است.

عضلات درگیر در پیاده روی :

تناسب اندام با پیاده روی و دویدن | روش های لاغری - چگونگی چربی سوزی

شاید در ابتدا تصور کنید که تنها عضلات درگیر در حین دویدن یا پیاده روی فقط عضلات پا باشند و یا این سوال برای شما پیش بیاید که پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر می کند؟ در ادامه به این پرسش های شما پاسخ می دهیم.

وقتی هنگام دویدن و پیاده روی پای خود را به سمت عقب می برید عضلات سرینی بزرگ و همچنین تعدادی از عضلات ناحیه ران شما درگیر می شوند. در این حالت به قسمتی از عضله درونی ران نیز فشار وارد می شود.

با حرکت پای شما به سمت جلو به تعداد زیادی از عضلات شما فشار وارد می شود به ویژه به عضله مهم و بزرگ چهار سر ران که در جلوی ران شما قرار گرفته است و شامل عضله سارتوریس می شود که از قسمت بالای را آغاز می شود و تا پشت زانو ادامه دارد و بلند ترین عضله بدن است.

عضلات کوچک نقطه اتصال ران و باسن نیز در دویدن و پیاده روی تقویت می شوند. همچنین به دلیل برخورد پا به زمین به عضلات کف پا نیز فشار می آید.

تجربه لاغری با پیاده روی نشان می دهد که در دویدن و پیاده روی تنها چربی های اضافه از بین نمی روند و علاوه بر آن عضلات شما برجسته و خوش فرم می شوند به همین دلیل دویدن و پیاده روی گزینه بسیار مناسبی برای لاغری می باشد.

پیاده روی چگونه باعث چربی سوزی می شود؟

برای چربی سوزی دویدن بهتر است یا پیاده روی؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که هر دو این ها برای چربی سوزی بسیار مناسب هستند. با دویدن و پیاده روی تند میزان کالری سوزی بدن شما افزایش می یابد و چربی های اضافه شما از بین می رود و باعث لاغری و تناسب اندام شما می گردد.

آیا پیاده روی برای افراد لاغر هم مناسب است؟

شاید تفکر عموم مردم بر این اساس باشد که پیاده روی مخصوص افراد چاق و کسانی است که اضافه وزن دارند. در حالی که این تفکر اشتباه است و مزیت پیاده روی برای افراد لاغر حفظ تناسب اندام و زیبایی و برجستگی ماهیچه هایشان است.

نمونه محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.